Bulbs and tubers
We offer a selection of vegetable bulbs and tubers to plant in your garden, including garlic , shallots , onions , as well as heirloom vegetables such as the rocambole onion or the fascinating tuberous nasturtium . We also offer flowering bulbs to plant in spring and autumn.
These products are seasonal, so feel free to create an availability alert to be notified as soon as they become available.
-
Lot de 3 bulbillesRegular price 5,90€Regular priceUnit price per
Sale price 5,90€ -
250 Gram FILLET (about 3 heads of garlic)Regular price 7,90€Regular priceUnit price per
Sale price 7,90€ -
250 Gram FILLET (about 3 heads of garlic)Regular price 7,90€Regular priceUnit price per
Sale price 7,90€ -
Lot de 3 caïeuxRegular price 7,90€Regular priceUnit price per
Sale price 7,90€ -
Lot de 3 bulbillesRegular price 6,90€Regular priceUnit price per
Sale price 6,90€ -
250 Gram FILLET (about 3 heads of garlic)Regular price 7,90€Regular priceUnit price per
Sale price 7,90€ -
250 Gram FILLET (about 3 heads of garlic)Regular price 7,90€Regular priceUnit price per
Sale price 7,90€ -
500 GRAM NET - BULBSRegular price 8,90€Regular priceUnit price per
Sale price 8,90€ -
500 GRAM NET - AROUND 25 BULBILLESRegular price 7,90€Regular priceUnit price per
Sale price 7,90€ -
500 GRAM NET - AROUND 25 BULBILLESRegular price 8,90€Regular priceUnit price per
Sale price 8,90€ -
500 GRAM NET - AROUND 25 BULBILLESRegular price 8,90€Regular priceUnit price per
Sale price 8,90€ -
500 GRAM NET - AROUND 25 BULBILLESRegular price 7,90€Regular priceUnit price per
Sale price 7,90€ -
500 GRAM NET - AROUND 25 BULBILLESRegular price 8,90€Regular priceUnit price per
Sale price 8,90€ -
500 GRAM NET - AROUND 25 BULBILLESRegular price 7,90€Regular priceUnit price per
Sale price 7,90€ -
-
-
250 GRAMS - APPROXIMATELY 50 BULBILLESRegular price 4,20€Regular priceUnit price per
Sale price 4,20€ -
250 GRAMS - APPROXIMATELY 50 BULBILLESRegular price 4,20€Regular priceUnit price per
Sale price 4,20€ -
250 GRAMS - APPROXIMATELY 50 BULBILLESRegular price 4,50€Regular priceUnit price per
Sale price 4,50€ -
250 GRAMS - APPROXIMATELY 50 BULBILLESRegular price 4,50€Regular priceUnit price per
Sale price 4,50€ -
250 GRAMS - APPROXIMATELY 50 BULBILLESRegular price 4,20€Regular priceUnit price per
Sale price 4,20€ -
250 GRAMS - APPROXIMATELY 50 BULBILLESRegular price 4,20€Regular priceUnit price per
Sale price 4,20€ -
250 GRAMS - APPROXIMATELY 50 BULBILLESRegular price 4,20€Regular priceUnit price per
Sale price 4,20€ -
250 GRAMS - APPROXIMATELY 50 BULBILLESRegular price 4,50€Regular priceUnit price per
Sale price 4,50€ -
1.5KG NET ABOUT A DOZEN ROOTSRegular price 8,95€Regular priceUnit price per
Sale price 8,95€ -
5 TUBERSRegular price 6,90€Regular priceUnit price per
Sale price 6,90€ -
5 TUBERSRegular price 6,90€Regular priceUnit price per
Sale price 6,90€ -
5 TUBERSRegular price 6,90€Regular priceUnit price per
Sale price 6,90€ -
Sold out
-
THE 250G FILLETRegular price 6,90€Regular priceUnit price per
Sale price 6,90€Sold out -
FILET DE 250 Grammes (environ 3 têtes d´ail)Regular price 6,90€Regular priceUnit price per
Sale price 6,90€Sold out -
250 Gram FILLET (4-5 - Cloves)Regular price 6,90€Regular priceUnit price per
Sale price 6,90€Sold out -
250 Gram FILLET (about 3 heads of garlic)Regular price 7,90€Regular priceUnit price per
Sale price 7,90€Sold out -
250 Gram FILLET (about 3 heads of garlic)Regular price 7,90€Regular priceUnit price per
Sale price 7,90€Sold out -
250 Gram FILLET (about 3 heads of garlic)Regular price 7,90€Regular priceUnit price per
Sale price 7,90€Sold out -
250 Gram FILLET (about 3 heads of garlic)Regular price 6,90€Regular priceUnit price per
Sale price 6,90€Sold out -
10 BULBSRegular price 5,90€Regular priceUnit price per
Sale price 5,90€Sold out -
10 CLAWS OF 2 YEARSRegular price 7,95€Regular priceUnit price per
15,90€Sale price 7,95€Sold out -
10 CLAWS OF 2 YEARSRegular price 7,95€Regular priceUnit price per
15,90€Sale price 7,95€Sold out -
10 CLAWS OF 2 YEARSRegular price 12,90€Regular priceUnit price per
15,90€Sale price 12,90€Sold out -
10 CLAWS OF 2 YEARSRegular price 15,90€Regular priceUnit price per
Sale price 15,90€Sold out -
Sold out
-
3 TUBERSRegular price 8,90€Regular priceUnit price per
Sale price 8,90€Sold out -
3 TUBERSRegular price 8,90€Regular priceUnit price per
Sale price 8,90€Sold out -
1 FRUITRegular price 7,50€Regular priceUnit price per
Sale price 7,50€Sold out -
Sold out
-
1 stump chipRegular price 6,90€Regular priceUnit price per
Sale price 6,90€Sold out -
Par lot de 5, 10, 20, 50, 100 ou 1000Regular price 6,95€Regular priceUnit price per
Sale price 6,95€Sold out









